•  

   
   
   
  ژاک دريدا
   

  ژاک دريدا با نظريه معروف به "ساختار شکنی" شهرت جهانی يافت، يعنی به باور وی، هر نوشته ای دارای لايه های معنای است که طی روندی تاريخی و فلسفی پديد آمده و روی هم قرار گرفته اند و بدين ترتيب هر نوشتار می تواند معانی ای داشته باشد که نويسنده اش از آن بی خبر باشد.

  او اعتقاد داشت که با تجزيه و تحليل نحوه چيده شدن واژگان در کنار يکديگر برای تشکيل عبارات می توان به معانی پنهان متون پی برد.

   

   

  سال گذشته زندگی ژاک دريدا در فيلمی مستند به تصوير کشيده شد که در يکی از صحنه های آن، سازنده فيلم در حالی که در کتابخانه شخصی ژاک دريدا ميان انبوه کتابها سرگشته است از او می پرسد: "آيا همه اين کتابها را خوانده ای؟" و پاسخ می شنود که: "نه فقط چهار تای آنها را خوانده ام اما همان چهار تا را خيلی خيلی دقيق خوانده ام".

   
/ 34 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
bita

هميشه زود دير می شه بدتر از اون هميشه ام دير می رسيم.

Kourosh Ziabari

www.enetation.co.uk/comments.php?user=kziab az commente mohabat amizetoon mamnoonam parinaz. enshalah betoonim ba ham doostaye khoobi bashim.

شهرام عدیلی پور

سلام . حيفه اين وبلاگ که همين جوری رهاش کردی به امان خدا ؛ می دونم خيلی گرفتاری اما هر وقت فرصت می کردی اگه شده با يک خط هم به روز می شدی به تر بود . ياد ات می آد همون روزای اول بهت گفتم وبلاگ موفقی داری و ازش خوب استقبال شده ؟ حالا کار داره بر عکس می شه ؛ وبلاگ ات به نفس نفس افتاده ؛ تا دير نشده زود به داد اش برس ؛ آخه می دونی که هميشه زود دير می شه .... و من منتظر مطالب خوب و قشنگ ات هستم .

م.روان شید

سلام . از این که گاهی سری می زنید ممنونم ... اما من به قول شاملو در آن شرایط بهداشتی یی که بتوانم چیزی بنویسم یا بگویم نیستم ... اگر نمی آیم و نمی گویم حتما نادیده خواهید گرفت . سبز و سلامت بمانید .

سیناگونه

سلام. چطوری خانم هاشمی؟ ديرگاهيه که ازتون خبری ندارم. چه می کنيد؟ نمی نويسيد انگار تا چهلم دريدا.

pooya azizi

سلام و ممنون ام . نيستی اين روزها ...